" Poďme spolu cestu nájsť, slnko nad hlavou nás vedie, stromy, lúky budú strážiť nás,
s úsmevom to zvládneme hravo,smelo, v pohode.
Každý deň je iný príbeh, les nám tajomstvá odkrýva, so slniečkom ideme vpred, dobrodružstvo v nás ožíva.
Aj keď príde tieň, či strach, vieme, že nie sme sami, s radosťou v srdci v hrách, les ochránime vlastnými silami."
Takto znel text našej piesne v Škole v prírode,ktorú sme my, štvrtáci, strávili v prekrásnom prostredí Duchonkaland.
A nešlo len o pesničku a tanec, ale počas piatich dní sme naozaj spoločne v tímoch prostredníctvom hier spoznávali lesný ekosystém a vzťahy v prírode spolu s úžasnými animátorkami. A čo sme presne skúmali? Lesnú zver, vtáctvo, stromy, význam ochrany prírody prostredníctvom aktivít a hier, ale aj v každodennej realite, lebo vďaka prírode v areáli sme mali názorných ukážok naozaj dosť :)
Environmentálne zameraný program ŠvP- Tajomstvá lesného kráľovstva- prirodzene nadviazal na aktivity našej Zelenej školy.
Tých pár dní ubehlo ako voda a my sme sa s plnými bruškami ( pán kuchár varil skoro ako naše maminky) a srdiečkami naplnenými zážitkami, pocitom spolupatričnosti, nových priateľstiev a radosti vrátili domov. / foto v galérii /
Mgr. Katarína Vašutová
.png)