• Pytagoriáda

• V dňoch 12. a 13. 12. 2023 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády, ktorého sa zúčastnili žiaci 3. až 8. ročníka. Deti, ktoré majú rady matematiku, sa popasovali s náročnými matematickými úlohami. Budeme im držať palce a čakať na oficiálne výsledky. Ďakujeme žiakom 8.ročníka, ktorí pomáhali pri organizovaní mladších žiakov. /foto v galérii/
                                    Mgr. Renáta Muráňová, Mgr. Iveta Martikáňová

• Vianoce v DSS Katka

• ​​​​​Vianoce - sviatky pokoja, radosti a lásky. O tom, koľko lásky vedia deti odovzdať, sa presvedčili babičky a deduškovia v DSS Katka v PovažskejBystrici.14. decembra prišli naše deti pozdraviť starkých s krásnym kultúrnym programom – divadielkom,folklórnym vianočným pásmom a prišli i Lucie,ktoré priniesli do domova šťastie a zdravie.

Mgr. Jana Bořutová

• Čaro Vianoc

• 14.12.2023 nás reprezentovali žiačky Bianka Bazalová zo 6.A, Saška Šulyová a Johannka Červencová zo 7.B na súťaži v aranžovaní. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 36 žiakov. V kategórii B, v disciplíne závesný veniec si šikovné ruky Sašky Šulyovej vybojovali 2.miesto. Na súťaž ich pripravovala pani učiteľka Mirka lehocká. Saške  i pani učiteľke gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy:)

• Úspechy ôsmačky Paulínky

• Naša všestranne talentovaná žiačka Paulína Valientová z 8.A v piatok prispela svojím výkonom k víťazstvu dievčat vo florbale a v sobotu potrápila svoje súperky na Mikulášskom šachovom turnaji, kde obsadila v kategórii dievčat do 14 rokov krásne 3. miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží.

• Okresné kolo vo florbale

• V okresnom kole vo florbale získali naši chlapci 3. miesto a dievčatá 1. miesto. Ako jediná škola máme "poháre" v obidvoch kategóriach. Blahoželáme im ku krásnemu umiestneniu a ďakujeme pánovi učiteľovi Martinovi Zboranovi, dievčatám i chlapcom za úspešnú reprezentáciu školy !

• Mikulášsky pohár vo volejbale

•  Na Mikulášskom turnaji učiteľov v Domaniži vyhrala naša škola- 4. ZŠ Stred a získala putovný pohár. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Zbierka pre deti z detských domovov

• Symbolicky, pri rozsvietenom vianočnom stromčeku,v piatok 8.decembra 2023, odovzdala pani riaditeľka Ninke Petríkovej darčeky, ktoré sme vyzbierali počas týždňa pre deti z detských domovov. Za každý príspevok veľmi pekne ďakujeme!

• Stavanie snehuliaka

• V piatok 8. decembra dievčatá 5. ročníka stavali športového maskota- snehuliaka s posolstvom: Nech sa darí chlapcom a dievčatám vo florbale !

• Všetkovedko, Expert

• V utorok 28.11. sme opäť súťažili. Žiaci 1. stupňa riešili zábavné úlohy a bojovali o titul Všetkovedko, žiaci 2. stupňa riešili úlohy online a bojovali o titul Expert. Ako sa im darilo, sa dozvieme 21.12.

Ďakujeme všetkým za účasť a budeme držať palce :).

Mgr. Lenka Petríková

• Krajské kolo v šachu

• 30. novembra 2023 sa konalo krajské kolo v šachu v Prievidzi. Naša žiačka Paulínka Valjentová sa umiestnila spomedzi všetkých súťažiacich na 10 mieste, ku ktorému jej blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Náboj Junior 2023

• 24.11. nás reprezentovali družstvá z 9.A a 8.A triedy na medzinárodnej súťaži Náboj Junior v Púchove. Je to tímová súťaž v matematike a fyzike pre starších žiakov. Snahou každého tímu je v priebehu 2 hodín vyriešiť čo najviac úloh. 9.A trieda skončila na 19 mieste a družstvo z 8. A triedy sa umiestnilo na 11. mieste.

Blahoželáme im k úspechu aďakujeme za reprezentáciu školy :)