Navigácia

 • Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Včera nás v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku reprezentovali Sebastián Kmec zo 7.A  a Richard Rafaj z 9.B. Obidvaja sú úspešnými riešiteľmi, Sebastián skončil vo svojej kategórii na 2. mieste a Richard v silnej konkurencii na 4. mieste. Obidvoch pripravovala p.u. Barančík. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

 • 13.december-Lucia

  13.december-Lucia

  Kedysi bol tento deň považovaný za najkratší deň roka.

  Bola rozšírená viera, že počas najdlhšej noci mali zlé sily a bytosti najväčší vplyv. Dievčatá sa zaodeli za Lucie. Celé v bielom so šatkou stiahnutou do múkou zaprášenej tváre chodili po domoch a husím perom, alebo štetkou symbolicky vymetali z príbytkov zlých duchov a choroby.

  Tento zvyk nám priblížili aj dievčatá: Sabinka Juríková, Silvinka Štefancová, Barborka  Ďurišová, Karolínka  Kršáková, Tamarka Bednárová Vaneska Mitašová,  Lucka Tamašiová,  Emka  Elizabeth Gapková, Emka  Opoldíková, Alžbetka Janíková,Tamarka Lednická, Dorotka Ďuranová, Peťka Ďurišová, Silvinka Pavúrová a Ninka Petríková

  Prezlečené za Lucie vymietli z našej školy zlé sily a choroby a všetkým zaželali veľa zdravia, šťastia a božieho požehnania.

   

  Ďakujeme LUCKY !                                                                                    Anna Danižíková

 • Druháci záchranári

  Druháci záchranári

  Druháci sa v rámci prvouky učia o záchrane ľudského života. Takéto náročné učivo si žiaci 2.A precvičili priamo v praxi. Spolu so zdravotnou sestrou, mamičkou našej žiačky, pani Roháčovou, si všetky deti vyskúšali poskytnutie prvej pomoci – nácvik masáže srdca, umelého dýchania, ošetrenie zlomenej nohy, ruky a ošetrenie rozbitej hlavy.

                                                                                                                    Vďační druháci

 • Stolný tenis - krajské kolo

  Stolný tenis - krajské kolo

  Veľmi pekný úspech dosiahli naše mladé stolnotenistky, ktoré bojovali v krajskom kole vo Veľkých Uherciach. Dievčatá Dorotka Ďuranová, Alžbetka Janíková (7.A)  a Nina Lee (4.A) sa umiestnili na treťom mieste a vybojovali pre našu školu bronz. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

   

 • Mladý talent Považskej Bystrice 2018 - špeciálna kategória Inovátor junior

  Inovátor Junior je špeciálna kategória projektu Mladý Talent Považskej Bystrice, ktorého bežné kategórie sú určené pre študentov stredných škôl. O tom, že v tejto súťaži sa mimoriadne darilo Richardovi Rafajovi z 9.B, sme už písali. Richard vyhral pre školu 500 eur, ktoré sa použili na nákup ďalších robotov pre informatický krúžok. 

  ​​​​​​​

 • SOŠkársky 5-boj

  SOŠkársky 5-boj

  SOŠkársky 5-boj je súťaž,  ktorú už 4 roky organizuje Stredná odborná škola v Dubnici nad Váhom. Súťaží sa  v piatich disciplínach a z 10 družstiev skončili Richard Rafaj  a Alex Krasňanský (9.B) na 3. mieste. Chlapcom aj p. učiteľovi Zboranovi ďakujeme za niekoľkoročnú úspešnú reprezentáciu školy v tejto súťaži.

   

 • Šarkaniáda

  Šarkaniáda

   

  Pekná akcia plná lietajúcich šarkanov sa nám podarila 15.novembra 2018. Slniečko vykuklo, vetrík zafúkal a lietadlá, orly, motýle, draky, rozprávkové  postavičky sa pretekali ponad školský dvor. O pestrosť  šarkanov veru nebola núdza. Deti boli za svoje krásne a doma vyrobené šarkany odmenené peknými cenami.

                                                                                                                                        Vychovávateľky ŠKD

 • Turisti na Skalici

  Turisti na Skalici

  Po minulotýždňovej ťažkej túre sme sa v nedeľu vybrali na turistickú prechádzku na bralo Skalica. Skalica / 463 m. n. m. / patrí medzi dominanty obce Dolný Moštenec. Išli sme od školy, cez Čierne háje, Dolný Moštenec až na vrchol brala. Počasie bolo príjemné,  a tak sme si túto pohodovú túru všetci užili. 

                                                                                           A.Škrtelová

   

 • Stolný tenis - regionálne kolo

  Dorotka Ďuranová, Alžbetka Janíková (7.A) a Ninka Lee (4.A) zvíťazili dnes v regionálnom kole v stolnom tenise. Účasť v regionálnom kole si vybojovali vďaka víťazstvu v okresnom kole. V okresnom kole bojovali aj chlapci, ktorí v zložení Alex Krajčovič, Nicolas Zambori, Mário Masaryk a Maroš Cifra obsadili 3. miesto. Ďakujeme a dievčatám budeme držať palce vo Veľkých Uherciach.

   

 • Turisti na Hrubej Kačke

  Turisti na Hrubej Kačke

  V sobotu 10. novembra zdolali turisti  kopec Hrubá Kačka. Je to piaty najvyšší vrch v CHKO Strážovské vrchy.Dá sa naň dostať viacerými trasami. My sme zvolili okruh z Priedhoria cez vrchol a po zelenej turistickej značke do Briestenného a Pružiny. Cestou sme sa zastavili pri jaskyni Kortmanka, v ktorej práve pracovali jaskyniari.Bola to náročná túra, ktorú všetci zvládli na výbornú.

   

                                                                                                         Alena Škrtelová

 • Prvácka pasovačka

  Prvácka pasovačka

  8.novembra 2018 sa v priestoroch školskej jedálne uskutočnila pasovačka prvákov. Do  žiackecho cechu  prváckeho bolo pasovaných 32 našich prváčikov, ktorí prostredníctvom rozprávok pnili rôzne úlohy. Poďakovanie za pomoc  patrí pani vychovávateľke Soni Matejkovej, pani učiteľkám: Monike Kasagrandovej, Ivete Ščasníkovej, Kataríne Vašutovej , žiakom 9. A triedy a rodičovskému združeniu. Za svoju šikovnosť boli všetci odmenení pasovacím dekrétom a tričkom s logom našej školy .

   

                                                                                                            Anna Danižíková

 • Podarilo sa nám tento týždeň

  Podarilo sa nám tento týždeň

  Chlapci suverénnym spôsobom vyhrali v 1. kole JOJ CUP-u, dievčatá v tej istej súťaži skončili druhé. Ninka Petríková skončila druhá v krajskom kole súťaže MY POPSTAR - TALENTMÁNIA 2018 v kategórii tanec. Všetkým, ktorí úspečšne reprezentujú našu školu blahoželáme a ďakujeme.

 • Návšteva minifarmy

  Návšteva minifarmy

  V piatok 5.októbra naši  prváci strávili slnečné popoludnie v Podvaží, kde navštívili miestnu farmu. Mali možnosť vidieť a pohladkať malé kozliatka, kravičky, teliatka, prasiatka, morky, sliepočky. Krásny deň si spestrili opekaním špekačiek, slaninky a hrami na lúke. Strávili tak čas v prírode a zároveň splnili úlohu Zelenej školy, lebo pochopili význam pojmu lokálne potraviny. 

   

                                                                                                                 Katarína Vašutová, Iveta Ščasníková

 • Turisti začali na Veľkom Maníne a Holíši

  Turisti začali na Veľkom Maníne a Holíši

  Členovia turistického krúžku začali svoju činnosť v septembri výstupom na Veľký Manín. S nadmorskou výškou 891 m je najvyšším vrchom Súľovských vrchov. Zvolili sme trasu cez Manínec až na vrchol a pokračovali sme cez výhliadky a jaskyne okolo Manínca naspäť. V októbri sme vystúpili na Holíš 533 m. n. m. Je to krásny kopec nad Nimnicou. Išli sme po modrej turisticej značke okolo kúpeľov Nimnica až na vrchol a pokračovali sme po žltej turistickej značke do Udiče. Cestu sme si spestrili nádhernými výhľadmi a zberom bedlí. 

                                                                                              A.Škrtelová

 • EKONOC

  EKONOC

  V piatok 28.9.2019 sa už po druhýkrát stretli členovia Zelenej školy na ekologickej noci. Počas tejto zaujímavej a obľúbenej akcie si mladí ekológovia pozreli 8 krátkych filmov a diskutovali o vážnych otázkach, ktoré trápia našu prírodu. Po súťažnej hre a večeri sa dali  deti  a pani učiteľky do šitia originálnych vakov, ktoré si samy vymaľovali. A že vakov bolo naozaj veľa, svedčí o tom fakt, že posledný došívali pani učiteľky o 01:00 hodine po polnoci.

  Napriek únave a ospalosti sa deťom akcia páčila a už sa tešia na ďalšie aktivity Zelenej školy.

   

                                                                                                            Jana Bořutová

 • Dary našej záhrady

  Dary našej záhrady

  Aj  tento rok sme si skrášlili prízemie našej školy krásnou výstavou z plodov našich záhrad.  Mohli sme sa tak potešiť pohľadmi na úžasné jablká, hrušky, slivky, hrozno alebo rôzne druhy zeleniny. Samozrejme nechýbali ani vyzdobené tekvičky , ktoré nám aj veselo posvietili. Všetky vystavené kusy si zaslúžili náš obdiv, lebo boli vypestované vlastnoručne a s veľkou láskou.

  Spomedzi  všetkých plodov

  cenu za najkrajšie a najväčšie jablko získava  Elka  Mošková zo 4.B triedy,

  cenu za rôzne druhy ovocia a zeleniny získava 1. A trieda a 6. B trieda,

  cenu za najkrajšiu tekvičku získava Ninka Lee zo 4. A triedy .

  Samozrejme vďaka patrí všetkým, ktorí priniesli „dary“ zo svojich záhrad.

  Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí poskytli našim deťom

  ich pestovateľské výsledky   Výsledek obrázku pro smajlík

                                                                                                                        Anna Danižíková

 • Medzinárodná súťaž v aranžovaní

  Krásny úspech dosiahla žiačka 7.B triedy Silvia Pavúrová, ktorá nás reprezentovala na 25. ročníku medzinárodnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov VICTORIA REGIA 2018. Silvia súťažila v  kategórii ZÁKLADNÉ ŠKOLY na tému - Moja hudba - obraz. V tejto časti získala vynikajúce 1. miesto, v druhej časti KYTICA PRE OBĽÚBENÉHO SPEVÁKA skončila druhá a celkovo sa sala držiteľkou zlatého pohára v kategórii základné školy. Silvinke blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

 • Týždeň zdravej výživy

  Týždeň zdravej výživy

  Posledný septembrový týždeň pani učiteľky Božena Jánošová a Silvia Čapliarová spolu so žiakmi 9.A triedy pripravili pre deti I. stupňa ochutnávku zdravých nátierok. Mohli vyskúšať svoje chuťové poháriky na bryndzovej, cesnakovej, vajíčkovej alebo rybacej pomazánke.

  Deviatakom to pri príprave veľmi svedčalo. Urobili tak radosť svojim mladším kamarátom, za čo im aj pani učiteľkám   Ď A K U J E M E!

  A všetci majme na mysli, že „Zdravie je predpokladom všetkého.“

                                                                                                                Anna Danižíková

 • EKOTOPFILM

   

  V utorok 18. septembra si všetci žiaci našej školy  mohli pozrieť v kine Mier  v rámci festivalu  EKOTOPFILM skvelé dokumenty.

   Cez filmové príbehy sa im prihovárali ich rovesníci z celého sveta a dozvedeli sa mnoho zaujímavého, aj to, ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe bol pripravený náučný sprievodný program vo forme eko – aktivít. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, vážiť si vodu alebo šetriť energiu a životné prostredie.

  Indiánske kmene, ktoré žili v úzkom spojení s prírodou, to veľmi dobre vedeli. Nie nadarmo sa u nich tradovalo, že túto zem nededíme od svojich predkov, ale požičiavame si ju od svojich detí.

   

                                                                                                                          Anna Danižíková

   

 • Beseda s policajtom

  Trinásteho septembra sa naši druháci zúčastnili besedy s pánom policajtom.
  Bola zameraná  na  nepriaznivé vplyvy okolitého sveta. Pán policajt sa veľmi priateľským spôsobom  snažil k žiakom priblížiť. Podarilo sa mu to, lebo žiaci ho veľmi zanietene celý čas počúvali a na položené otázky pekne odpovedali. Beseda tak našim žiakom rozšírila obzor mnohých nebezpečenstiev, ktoré na nich môžu v dnešnom svete vplývať. Ale predovšetkým dala návod, ako sa brániť alebo daným nebezpečenstvám predchádzať.

                                                                                                                             Anna Danižíková

   

strana:

ZŠ STRED

 • Základná škola
  Stred 44/1,
  017 01 Považská Bystrica
 • 042/4323225 riaditeľka školy
  042/4323642 administratíva,ekonomické oddelenie
  042/4321681 školská jedáleň