Navigácia

 • Stolný tenis - regionálne kolo

  Dorotka Ďuranová, Alžbetka Janíková (7.A) a Ninka Lee (4.A) zvíťazili dnes v regionálnom kole v stolnom tenise. Účasť v regionálnom kole si vybojovali vďaka víťazstvu v okresnom kole. V okresnom kole bojovali aj chlapci, ktorí v zložení Alex Krajčovič, Nicolas Zambori, Mário Masaryk a Maroš Cifra obsadili 3. miesto. Ďakujeme a dievčatám budeme držať palce vo Veľkých Uherciach.

   

 • Turisti na Hrubej Kačke

  Turisti na Hrubej Kačke

  V sobotu 10. novembra zdolali turisti  kopec Hrubá Kačka. Je to piaty najvyšší vrch v CHKO Strážovské vrchy.Dá sa naň dostať viacerými trasami. My sme zvolili okruh z Priedhoria cez vrchol a po zelenej turistickej značke do Briestenného a Pružiny. Cestou sme sa zastavili pri jaskyni Kortmanka, v ktorej práve pracovali jaskyniari.Bola to náročná túra, ktorú všetci zvládli na výbornú.

   

                                                                                                         Alena Škrtelová

 • Prvácka pasovačka

  Prvácka pasovačka

  8.novembra 2018 sa v priestoroch školskej jedálne uskutočnila pasovačka prvákov. Do  žiackecho cechu  prváckeho bolo pasovaných 32 našich prváčikov, ktorí prostredníctvom rozprávok pnili rôzne úlohy. Poďakovanie za pomoc  patrí pani vychovávateľke Soni Matejkovej, pani učiteľkám: Monike Kasagrandovej, Ivete Ščasníkovej, Kataríne Vašutovej , žiakom 9. A triedy a rodičovskému združeniu. Za svoju šikovnosť boli všetci odmenení pasovacím dekrétom a tričkom s logom našej školy .

   

                                                                                                            Anna Danižíková

 • Podarilo sa nám tento týždeň

  Podarilo sa nám tento týždeň

  Chlapci suverénnym spôsobom vyhrali v 1. kole JOJ CUP-u, dievčatá v tej istej súťaži skončili druhé. Ninka Petríková skončila druhá v krajskom kole súťaže MY POPSTAR - TALENTMÁNIA 2018 v kategórii tanec. Všetkým, ktorí úspečšne reprezentujú našu školu blahoželáme a ďakujeme.

 • Návšteva minifarmy

  Návšteva minifarmy

  V piatok 5.októbra naši  prváci strávili slnečné popoludnie v Podvaží, kde navštívili miestnu farmu. Mali možnosť vidieť a pohladkať malé kozliatka, kravičky, teliatka, prasiatka, morky, sliepočky. Krásny deň si spestrili opekaním špekačiek, slaninky a hrami na lúke. Strávili tak čas v prírode a zároveň splnili úlohu Zelenej školy, lebo pochopili význam pojmu lokálne potraviny. 

   

                                                                                                                 Katarína Vašutová, Iveta Ščasníková

 • Turisti začali na Veľkom Maníne a Holíši

  Turisti začali na Veľkom Maníne a Holíši

  Členovia turistického krúžku začali svoju činnosť v septembri výstupom na Veľký Manín. S nadmorskou výškou 891 m je najvyšším vrchom Súľovských vrchov. Zvolili sme trasu cez Manínec až na vrchol a pokračovali sme cez výhliadky a jaskyne okolo Manínca naspäť. V októbri sme vystúpili na Holíš 533 m. n. m. Je to krásny kopec nad Nimnicou. Išli sme po modrej turisticej značke okolo kúpeľov Nimnica až na vrchol a pokračovali sme po žltej turistickej značke do Udiče. Cestu sme si spestrili nádhernými výhľadmi a zberom bedlí. 

                                                                                              A.Škrtelová

 • EKONOC

  EKONOC

  V piatok 28.9.2019 sa už po druhýkrát stretli členovia Zelenej školy na ekologickej noci. Počas tejto zaujímavej a obľúbenej akcie si mladí ekológovia pozreli 8 krátkych filmov a diskutovali o vážnych otázkach, ktoré trápia našu prírodu. Po súťažnej hre a večeri sa dali  deti  a pani učiteľky do šitia originálnych vakov, ktoré si samy vymaľovali. A že vakov bolo naozaj veľa, svedčí o tom fakt, že posledný došívali pani učiteľky o 01:00 hodine po polnoci.

  Napriek únave a ospalosti sa deťom akcia páčila a už sa tešia na ďalšie aktivity Zelenej školy.

   

                                                                                                            Jana Bořutová

 • Dary našej záhrady

  Dary našej záhrady

  Aj  tento rok sme si skrášlili prízemie našej školy krásnou výstavou z plodov našich záhrad.  Mohli sme sa tak potešiť pohľadmi na úžasné jablká, hrušky, slivky, hrozno alebo rôzne druhy zeleniny. Samozrejme nechýbali ani vyzdobené tekvičky , ktoré nám aj veselo posvietili. Všetky vystavené kusy si zaslúžili náš obdiv, lebo boli vypestované vlastnoručne a s veľkou láskou.

  Spomedzi  všetkých plodov

  cenu za najkrajšie a najväčšie jablko získava  Elka  Mošková zo 4.B triedy,

  cenu za rôzne druhy ovocia a zeleniny získava 1. A trieda a 6. B trieda,

  cenu za najkrajšiu tekvičku získava Ninka Lee zo 4. A triedy .

  Samozrejme vďaka patrí všetkým, ktorí priniesli „dary“ zo svojich záhrad.

  Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí poskytli našim deťom

  ich pestovateľské výsledky   Výsledek obrázku pro smajlík

                                                                                                                        Anna Danižíková

 • Medzinárodná súťaž v aranžovaní

  Krásny úspech dosiahla žiačka 7.B triedy Silvia Pavúrová, ktorá nás reprezentovala na 25. ročníku medzinárodnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov VICTORIA REGIA 2018. Silvia súťažila v  kategórii ZÁKLADNÉ ŠKOLY na tému - Moja hudba - obraz. V tejto časti získala vynikajúce 1. miesto, v druhej časti KYTICA PRE OBĽÚBENÉHO SPEVÁKA skončila druhá a celkovo sa sala držiteľkou zlatého pohára v kategórii základné školy. Silvinke blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

 • Týždeň zdravej výživy

  Týždeň zdravej výživy

  Posledný septembrový týždeň pani učiteľky Božena Jánošová a Silvia Čapliarová spolu so žiakmi 9.A triedy pripravili pre deti I. stupňa ochutnávku zdravých nátierok. Mohli vyskúšať svoje chuťové poháriky na bryndzovej, cesnakovej, vajíčkovej alebo rybacej pomazánke.

  Deviatakom to pri príprave veľmi svedčalo. Urobili tak radosť svojim mladším kamarátom, za čo im aj pani učiteľkám   Ď A K U J E M E!

  A všetci majme na mysli, že „Zdravie je predpokladom všetkého.“

                                                                                                                Anna Danižíková

 • EKOTOPFILM

   

  V utorok 18. septembra si všetci žiaci našej školy  mohli pozrieť v kine Mier  v rámci festivalu  EKOTOPFILM skvelé dokumenty.

   Cez filmové príbehy sa im prihovárali ich rovesníci z celého sveta a dozvedeli sa mnoho zaujímavého, aj to, ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe bol pripravený náučný sprievodný program vo forme eko – aktivít. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, vážiť si vodu alebo šetriť energiu a životné prostredie.

  Indiánske kmene, ktoré žili v úzkom spojení s prírodou, to veľmi dobre vedeli. Nie nadarmo sa u nich tradovalo, že túto zem nededíme od svojich predkov, ale požičiavame si ju od svojich detí.

   

                                                                                                                          Anna Danižíková

   

 • Beseda s policajtom

  Trinásteho septembra sa naši druháci zúčastnili besedy s pánom policajtom.
  Bola zameraná  na  nepriaznivé vplyvy okolitého sveta. Pán policajt sa veľmi priateľským spôsobom  snažil k žiakom priblížiť. Podarilo sa mu to, lebo žiaci ho veľmi zanietene celý čas počúvali a na položené otázky pekne odpovedali. Beseda tak našim žiakom rozšírila obzor mnohých nebezpečenstiev, ktoré na nich môžu v dnešnom svete vplývať. Ale predovšetkým dala návod, ako sa brániť alebo daným nebezpečenstvám predchádzať.

                                                                                                                             Anna Danižíková

   

 • Turisti na Strážove

  Turisti na Strážove

  V nedeľu 24. júna zakončili turisti školský rok výstupom na Strážov 1 213 m.n.m. Je to najvyšší vrch Strážovských vrchov.Túru sme začali v obci Pružina - Priedhorie po žltej turistickej značke až na vrchol. Počasie nebolo ideálne, ale aj tak bol z vrcholu výhľad na niektoré kopce.Myslím, že sme si to všetci užili.Prajeme vám krásne leto, plné turistických a iných zážitkov. 

   

                                                                                           A.Škrtelová

 • Olympiáda

  Olympiáda

  Dňa 13. 6. 2018 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka opäť zúčastnili na olympiáde a boli úspešní. Získali krásne 1. miesto v behu na 60 metrov – Richard Demáček (3. A), 2. miesto v behu na 60 metrov – Michal Demáček (4.B).  Ani dievčatá sa nenechali zahanbiť, obsadili 2. miesto v skoku do diaľky s rozbehom – Nina Popelková (4.B) a 3 miesto v skoku do diaľky z miesta – Agáta Sečníková (3.B). Krásne 3. miesto získali deti z tretieho ročníka za štafetu – Agáta Sečníková (3.B), Karolína Meszárošová (3.A), Richard Demáček (3.A) a Lucas Komada (3.B). Celkovo sa naša škola umiestnila na 4. mieste.

   

  Víťazom blahoželáme!

   

                                                                                          Tatiana Miškechová

   

 • Dobšinského rozprávkovo

  Dobšinského rozprávkovo

  Aj tento rok sa žiaci zapojili do výtvarnej a literárnej súťaže Dobšinského rozprávkovo. Najviac sa darilo Karolínke Garčárovej zo 4.A , ktorá bola ocenená v literárnej súťaži rozprávkou Hádka susedov.

  Ďakujeme  všetkým žiakom a pani učiteľke Görcsösovej , ktorí sa zapojili do oboch súťaží spolu so žiakmi z okresu Púchov, Ilava a Považská Bystrica.

  Karolínke blahoželáme!

 • Výlet za odmenu v Rožnove pod Radhoštem a v Lešnej

  Vo štvrtok 7.júna 2018 sme sa vybrali na koncoročný výlet do Rožnova pod Radhoštem a do ZOO Lešná.Výletu sa zúčastnili žiaci, ktorí v tomto školskom roku reprezentovali školu na popredných miestach v rámci okresu, dosiahli vynikajúce výsledky v testovaní alebo pracovali úspešne v rôznych projektoch.

  Dopoludnia sme navštívili našu partnerskú školu v Rožnove pod Radhoštem, kde sme si trochu zašportovali v telocvični a na novom vonkajšom ihrisku. Po výdatnom obede sme sa vybrali túlať po zoologickej záhrade v Lešnej, kde na nás čakalo príjemné počasie. Domov sme sa vrátili v dobrej nálade a v Považskej Bystrici aj za výdatného dažďa, ktorý sa nám celý deň vyhýbal.

  Oľga Zbitovská

 • Zober loptu, nie drogy

  Zober loptu, nie drogy

  V rámci projektu Zober loptu, nie drogy sa dnes na 8. ZŠ uskutočnil posledný (tretí) florbalový turnaj mladších žiakov. V konkurencii 5 družstiev sa naši florbalisti nestratili a získali v  celkovom poradí bronzové medaily. Veľmi nás teší, že náš brankár Kristián Kalamen zo 6.B sa stal najlepším brankárom turnaja. Blahoželáme a ďakujeme deťom a p. učiteľovi Zboranovi za reprezentáciu našej školy.

 • Krajský turnaj SK Florbal liga

  Krajský turnaj SK Florbal liga

  V sobotu 19.5.2018 bojovali naši florbalisti o postup do celoslovenského kola súťaže SK Florbal liga. Túto súťaž organizuje Nadácia TV JOJ a do krajského finále postúpili tri najlepšie tímy z okresných preborov. Naši chlapc začali excelentne, keď jednoznačne porazili súperov z osemročného gymnázia v Partizánskom 8:1. Potom však nestačili na jasného favorita súťaže - florbalistov zo ZŠ Pruské a nakoniec v krajskom kole obsadili 2. miesto. Tento turnaj si nenechala újsť ani florbalová superhviezda Juraj Matejka, ktorý prišiel povzbudiť a pozdraviť najlepšie školské tímy z Trenčianskeho kraja.

  "Víťazom gratulujeme, ale oceňujeme výkony všetkých tímov, pretože bola radosť sledovať ich zápasy i to, ako dokážu tímovo spolupracovať.....", uviedol po skončení turnaja Ľuboš Sarnovský, generálny manažér floorball SK LIGA.

  Našim chlapcom a p. uč. Zboranovi ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Veľmi pekne ďakujeme aj rodičom chlapcov, ktorí ich prišli v sobotu do Pruského povzbudiť a zabezpečili ich prepravu.

 • Galaxy Final Battle

  Galaxy Final Battle

  V piatok 18.5. sa naši chlapci zúčastnili súťaže v programovaní Galaxy Final Battle. Do finále sa dostalo 20 najlepších súťažiacich z celého Slovenska a nás teší, že naši chalani sa v tejto súťaži nestratili. Oliver German zo 7.B skončil na 7. mieste a Jakub Pupák na 8. mieste. Okrem toho David Kršík, Oliver German a Michal Žbodák vyhrali cenu Social Impact,  ktorú udeľovala porota. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Súčasne ďakujeme p. uč. Zboranovi, ktorý chlapcov na súťaž pripravoval.

 • Super dievča, super chlapec

  Super dievča, super chlapec

   

       Koniec školského roka už klope na dvere. Z našich malých, nesmelých prváčikov sú už veľkí prváci, o chvíľu druháci, ktorí vedia nielen čítať, písať ale aj počítať. V ŠKD sme sa rozhodli preveriť ich vedomosti a zručnosti tradičnou súťažou "SUPER DIEVČA A SUPER CHLAPEC" prvých tried. Z obidvoch prvých tried sa súťaže zúčastnilo 6 chlapcov a 6 dievčat. V prvom kole súťaže mali deti za úlohu v krátkosti sa predstaviť, porozprávať o sebe, o svojich záľubách. V druhom kole súťaže každé dieťa predviedlo to, čo robí najradšej. Všetci sa hrdinsky popasovali aj s hádankami, ktoré im nerobili veľké problémy. V poslednom, športovom kole, predviedli svoje telovýchovné schopnosti. A potom už prišla na rad porota, ktorá mala veľmi neľahké rozhodovanie. Všetci súťažiaci boli veľmi dobre pripravení, vystupovali suverénne a bez trémy. Ukázali, že súťaž zvládli na výbornú.

  Porota po porade nakoniec vyhlásila výsledky:

  Super chlapec :

  1. Timotej Augustín             I.B

  2. Jakub Biel                           I.A

  3. Maximilián Štrbko                I.A

  Super dievča     : 

  1. Zuzana Košútová             I.B

  2. Barbora Bartovičová           I.A

  3. Kristína Bírošíková              I.B     

  Za prípravu a celý priebeh súťaže patrí poďakovanie všetkým pani vychovávateľkám, za účasť a vytrvalé podporovanie súťažiacich patrí vďaka deťom ŠKD, rodičom i starým rodičom detí.

  A celkom na záver ešte veľmi ďakujeme všetkým súťažiacim

   chlapcom a dievčatám.

                                                                                                                            Marta Václavíková

   

strana:

ZŠ STRED

 • Základná škola
  Stred 44/1,
  017 01 Považská Bystrica
 • 042/4323225 riaditeľka školy
  042/4323642 administratíva,ekonomické oddelenie
  042/4321681 školská jedáleň